Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

Regulusy - gdzie stosować?

Regulusy to grzejniki o bardzo szerokim zastosowaniu. Wynika to z szeregu unikalnych cech użytkowych. Są lekkie. Nierdzewne. Odporne na wysokie ciśnienia i duże skoki ciśnienia w instalacji (ciśnienie robocze 15 atm.). Można je nawet zasilać parą.
Można napełniać zarówno wodą, jak i płynem niezamarzającym (ważne np. dla domków letniskowych, czy innych użytkowanych okresowo).
Nie wymagają stosowania inhibitorów korozji.
Można je stosować w systemach otwartych ( kotły stało paliwowe)
Można z nich spuszczać wodę bez ograniczeń.
 

 • Grzejniki "REGULUS®-system można zastosować w każdego typu instalacji - z miedzi, plastiku czy tradycyjnej stalowej o ile materiały te przeznaczone są do pracy w instalacji c.o.
 • Grzejniki "REGULUS®-system" mogą współpracować z kotłami: elektrycznymi, gazowymi i olejowymi, a także mogą być podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej.

  W przypadku kotłów stałopaliwowych decydujący jest poziom automatyzacji kotła, jego własna pojemność wodna (masa kotła) i wykonanie instalacji zgodnie z obowiązującymi przepisami określające warunki wykonania i eksploatacji takiej instalacji. Wówczas stosowane są z pełnym wykorzystaniem ich walorów.
  Korzystnie dla ekonomiki pracy całego układu jest zabudowanie w nim zbiornika buforowego celem magazynowania nadwyżek wytworzonego ciepła a następnie płynnego jego dozowania poprzez grzejniki

 • Regulusy doskonale współpracują z kotłami niskotemperaturowymi takimi jak kotły kondensacyjne.Charakterystyka pracy regulusów w niższych temperaturach pracy instalacji jest wręcz korzystniejsza od odpowiednich charakterystyk grzejników innego typu z uwagi na ich wyższą sprawność i większą konwekcję wynikającą z ich wielkiej powierzchni oddawania ciepła.
 • Regulusy nie nadają się do instalacji z obiegiem grawitacyjnym. Z uwagi na małą pojemność wodną i błyskawiczne oddawanie przez nie ciepła, obieg czynnika grzewczego powinien być wymuszony pompą cyrkulacyjną. W obiegu grawitacyjnym zalety regulusów nie będą w pełni wykorzystane.
  W razie awarii i braku zasilania w energię elektryczną będą nadal pracować, choć jedynie częścią swojej mocy.
 • Regulusy mogą korzystnie wspomagać znacznie wolniej działające ogrzewanie podłogowe. Zabudowane wraz z nim działają jako ochrona wnętrza przed szybkim spadkiem temperatury oraz obniżają temperaturę czynnika przed zasileniem "podłogówki".

  Regulusy znajdują zastosowanie w budownictwie jedno i wielorodzinnym.
  Instalowane są w domkach letniskowych, budownictwie szkieletowym, w obiektach biurowych, usługowych, przemysłowych.
  Zabudowywane są w obiektach sakralnych, w obiektach sportowych - głównie basenach kąpielowych, w obiektach o podwyższonej wilgotności jak np. myjnie samochodowe a nawet na jednostkach pływających.

post-bottom-line