Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

Szanujmy przestrzeń!

Aranżując wnętrze domu, dbamy o pełną zgodność wyposażenia z wybranym stylem, harmonię kolorów, grę światła, swoiste dla naszego gustu uporządkowanie przestrzeni. Żal nam każdego ograniczenia, miejsca które musimy przeznaczyć na konieczne w naszym klimacie wyposażenie – urządzenia grzejące. Czy jednak tak musi być, że obecność grzejnika stanowi swoisty dysonans w naszej przestrzennej mozaice? Przecież grzejnik może być ozdobny, poprzez oryginalną formę, kolor, fakturę. Może być ukryty. W ścianie lub posadzce. Może też mieć odpowiednio dużą moc grzewczą przy relatywnie małych rozmiarach, nie drażniąc naszych oczu.

REGULUS®-system oferuje szereg propozycji, z których dzisiaj wybraliśmy trzy.

REGULLUS-system E-VENT – wodny grzejnik ścienny z wentylatorem. Wentylator zwiększa moc grzejnika o 30% bez zwiększania jego gabarytów. Grzejniki ścienne – REGULLUS i SOLLARIUS – w wersji E posiadają u dołu pakietu lamelek aluminiowych wnękę do zamontowania wentylatora. Magnetyczne mocowanie umożliwia łatwe wpięcie i wypięcie wentylatora. Zespół wentylatorowy można kupić w komplecie z grzejnikiem typu E lub też zakup odłożyć na przyszłość, mając już w układzie c.o. grzejnik przystosowany do takiej opcji. Trójbiegowy wentylator umożliwia grzanie ze zmienną dynamiką, dostosowaną do doraźnych potrzeb grzewczych pomieszczenia. Sterowanie – czujnikiem pokojowym temperatury. Rozwiązanie to stanowi absolutną nowość.

REGULUS-system INSIDE – grzejniki montowane wewnątrz ściany, w płytkiej wnęce, ukryte za estetyczną żaluzją. Całkowita głębokość zestawu INSIDE wynosi jedynie 77 mm. Może być zamontowany m.in. w ściankach działowych z funkcją jednoczesnego grzania obu sąsiadujących ze sobą pomieszczeń. Także okolice podokienne ścian szczytowych poddaszy, ścianki kolankowe, filary i krótkie ścianki są doskonałym miejscem dla zabudowania systemu INSIDE. Sprawdza się w miejscach o ograniczonej przestrzeni komunikacyjnej: wiatrołapach, korytarzach, garderobach czy też np. łazienkach, gdzie można zabudować go w glazurze lub u dołu obudowy wanny. Ta opcja to także całkowita nowość na rynku europejskim.

REGULUS-system CANAL – system ogrzewania podłogowego kanałowego. W rozwiązaniu tym wanna kanału wraz z wymiennikiem wbudowana jest w posadzkę. Opcjonalnie zestaw kanałowy może posiadać cicho pracujący trójbiegowy wentylator. Kanał grzewczy przykryty jest ażurowym drewnianym lub metalowym podestem. Całość zgrana jest z poziomem posadzki. Jedyny widoczny element kanału grzewczego to estetyczny podest. System ten stosowany jest najczęściej wzdłuż dużych przeszkleń a także wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne grzejniki a istotny jest  komfort i efektywna emisja ciepła na pomieszczenie. Zestawy z wentylatorem mają większą moc grzewczą, zatem mogą być krótsze i przez to łatwiejsze do rozmieszczenia. Wysokość najpłytszych zestawów wraz z podestem wynosi zaledwie 80 mm. To nowatorskie i obecnie bardzo modne rozwiązanie. Komfort cieplny, ekonomiczne ogrzewanie oraz estetyka w jednym.

Wszystkie systemy grzejnikowe REGULUS®-system nie tylko "szanują przestrzeń". Cechują się małą bezwładnością cieplną a przez to szybkim startem grzania, sprawnością i precyzją.  Oszczędność energii jest oczywista – grzejnik o znikomej bezwładności cieplnej dostarcza dokładnie tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury. Gwarancja na miedziano-aluminiowe wymienniki –  25 lat.

Grzejnik z wentylatorem Grzejnik wewnątrzścienny Grzejnik kanałowy
REGULLUS-system E-VENT  REGULUS-system INSIDE  REGULUS-system CANAL

 

Ładny Dom, numer specjalny Ogrzewanie 4/2012
Ładny Dom 9/2012
Budujemy Dom 10/2012
Polski Instalator 8/2013
ZałącznikWielkość
01 Szanujmy przestrzeń (pdf)3.14 MB
post-bottom-line