Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

System ogrzewania podłogowego kanałowego

Technika grzewcza ulega szybkim przemianom związanym z coraz większymi wymaganiami użytkowników, dla których niezwykle ważnym czynnikiem jest koszt związany z ogrzewaniem, który musi być stale optymalizowany, minimalizowany. Niebagatelną rolę pełni również komfort i estetyka. Oferta REGULUS®-system doskonale wpisuje się w te wymagania. Parametry charakterystyki cieplnej regulusów, ich unikalnie wysoka dynamika grzania, duża wydajność w niskiej temperaturze czynnika grzewczego, długa żywotność, lekkość, estetyczny design, szeroka i szybka dostępność oraz korzystna cena sprawiają, że jest to oferta uniwersalna i optymalna do zastosowania w dowolnej instalacji c.o.           

EKONOMICZNE OGRZEWANIE
Grzejniki kanałowe mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie, bardzo szybko też reagują na zapotrzebowanie na ciepło, będąc jednocześnie elementem łatwym do zastopowania i sterowania. Ukryte w posadzce grzejniki – zaledwie na głębokości 8 cm – grzeją szybko i precyzyjnie, a co za tym idzie  ekonomicznie. Grzejąc przy pomocy kanałów grzewczych można ogrzewać wybrane, newralgiczne segmenty obiektu, pomijając pozostałe – tzw. ogrzewanie strefowe. Wystarczy ustawić pożądaną temperaturę na sterowniku a grzejniki bardzo szybko zareagują na sygnał ze sterownika przekazany np. do elektrozaworu i niemal natychmiast zaczną grzać pełną mocą. Podobnie, po osiągnięciu zadanej temperatury, grzejniki szybko schładzają się i przestają grzać, czyniąc ten sposób ogrzewania ekonomicznym i wysoce komfortowym. 

KOMFORT
Grzejniki kanałowe oprócz tego, że mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie, mogą też pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego i być używane okresowo poza sezonem grzewczym. Rozlokowane wzdłuż przeszkleń działają jako kurtyna ciepłego powietrza i chronią pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza z tarasu, balkonu, przed dużymi przeszkleniami, w wiatrołapach i korytarzach. Wykorzystanie wentylatora w podłogowym ogrzewaniu kanałowym powoduje, że ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia zaplanowany rozkład temperatury i wspomaga wentylację, a cichy wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Odpowiednio rozmieszczając grzejniki można podzielić przestrzeń na strefy o różnym stopniu nagrzania.

ESTETYKA
Grzejniki umieszczone w podłogowym kanale grzewczym nie ograniczają przestrzeni, to świetne rozwiązanie ze względów estetycznych. Ulokowane wzdłuż przeszkleń działają jak kurtyna ciepłego powietrza i chronią szyby przed  zaparowaniem. Atrakcyjne wzornictwo podestów ażurowych idealnie komponuje się zarówno z futurystycznymi, rustykalnymi jak i tradycyjnymi akcentami. Unikalny w skali europejskiej wyróżnik oferty REGULUS®-system – podest posezonowy to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu umieszczony w podłodze grzejnik kanałowy nie tylko jest chroniony przed zabrudzeniem po zakończonym sezonie grzewczym, ale jest też idealnym rozwiązaniem poprawiającym wygląd wnętrza – maskuje kanał grzewczy. Użytkownik wypełnia podest posezonowy materiałem z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga, lub w inny dowolny sposób.  Dzięki wykorzystaniu wentylatora w ogrzewaniu podłogowym kanałowym można stosować zestawy kanałowe  mniejszej wielkości, a mniejsze zestawy łatwiej rozmieścić we wnętrzu o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych.

ZASTOSOWANIE
Systemy podłogowego ogrzewania kanałowego są znakomitym rozwiązaniem do ogrzewania budynków mieszkalnych – jednorodzinnych, wielorodzinnych, apartamentowców, obiektów sportowych, budowli sakralnych, zabytkowych, lokali usługowych, salonów wystawienniczych, samochodowych i innych, w których poza funkcją grzania, istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny wystawowe.  

post-bottom-line