Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

PODEST POSEZONOWY - ROZWIĄZANIE UNIKATOWE
WYŁĄCZNIE W OFERCIE REGULUS-system

Pusty podest posezonowy – obramowanie i dno z blachy – użytkownik wypełnia samodzielnie materiałem z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga lub w inny dowolny sposób. Tak wypełniony podest posezonowy maskuje i zabezpiecza umieszczony w podłodze grzejnik kanałowy przed zabrudzeniem po zakończonym sezonie grzewczym.
 
Wstawiany jest czasowo (poza sezonem – wiosną, latem i jesienią) w miejsce podestu ażurowego. Doskonale sprawdza się w przypadku grzejników kanałowych umieszczonych przy wyjściu na taras i w wiatrołapach – czyli najczęściej uczęszczanych szlakach komunikacyjnych.
 
Najefektowniejsze rozwiązanie (wypełnienie pustego podestu) to kontynuacja rysunku podłogi (glazura, panele, parkiet). By była możliwa taka opcja, należy zachować wycięte pod światło kanału elementy posadzki. Następnie wkleić je w obramowanie podestu posezonowego w taki sposób, by uzyskać kontynuację rysunku podłogi.
 
Obramowanie podestu może być pomalowane na żądany przez inwestora kolor (bez dopłaty). Aby ułatwić wyciąganie wypełnionego podestu z obramowania kanału, wykonuje się go w odcinkach o maksymalnej długości 1,4 m.
Dłuższe odcinki mogłyby być zbyt ciężkie do obsługi przez jedną osobę, kiedy
w sezonie grzewczym będzie wymieniany na podest ażurowy.   

Podest posezonowy może pełnić funkcję rozpórki podczas montażu zestawu ogrzewania kanałowego – należy go wstawić do góry dnem podczas wykonywania wylewki – chroni też wnętrze kanału przed zabrudzeniem podczas prac budowlanych.

Przykład wykorzystania podestu posezonowego

Podest ażurowy (dąb) Kanał odkryty Podest wypełniony
(parkiet)
Podest posezonowy
pusty

 

post-bottom-line