Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

INSPIRO – NOWA GENERACJA GRZEJNIKÓW ŚCIENNYCH

 

  • cienkie – głębokość zaledwie 65 mm 
  • niskie – dwie wysokości: 300 mm (opcja radiacyjno-konwekcyjna), 400 mm (seria E-VENT)
  • emisja ciepła: promieniowanie cieplne z powierzchni grzejnika + konwekcja, tylna ściana zimna 
  • opcja z wentylatorem (E-VENT) przeznaczona do instalacji niskotemperaturowych
  • kolory z palety RAL w cenie

Ulotka informacyjna


INSPIRO E-VENT

Grzejniki ISPIRO w wersji E-VENT są konstrukcyjnie dostosowane do montażu wentylatora (wentylatorów – w przypadku grzejników dłuższych). Wewnątrz grzejnika, w jego dolnej części w pakiecie lamelek aluminiowych jest wycięcie, wielkością dostosowane do wielkości wentylatora. Umieszczone w wycięciu magnesy umożliwiające łatwe wpięcie i wypięcie wentylatora. Dzięki wentylatorowi grzejnik może grzać ze zmienną mocą, w zależności od potrzeb użytkownika, istnieje także możliwość sterowania dynamiką grzania (opcja).

Grzejniki ISPIRO E-VENT można stosować w każdego typu instalacji – z miedzi, plastiku (przeznaczonego do pracy w instalacji c.o.) czy tradycyjnej stalowej. Mogą współpracować z różnymi źródłami ciepła: kotłami elektrycznymi, gazowymi, olejowymi, a także miejskimi sieciami ciepłowniczymi. Ze względu na dopuszczalne parametry pracy (1,5 MPa, 110ºC) można je stosować w instalacjach zasilanych parą.

Grzejnik INSPIRO

Wentylator wspomagający konwekcję, znacznie poprawia efektywność grzejników INSPIRO w układach z niskotemperaturowymi, ekologicznymi źródłami ciepła takimi jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła, wieloźródłowe układy z buforem c.o. Wentylator jest również przydatny w sytuacji kiedy konieczne jest szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu, np. w okresach chłodniejszych lub w obiektach użytkowanych okresowo przy włączeniu do użytkowania.

Sterowanie do INSPIRO E-VENT oparte jest o siłownik termo-elektryczny T30NC 230V oraz regulator temperatury RT200. Każdy grzejnik INSPIRO E-VENT wyposażony jest w cichobieżny wentylator (do 31 dB).
ZałącznikWielkość
Grzejniki ścienne INSPIRO (pdf)2.29 MB
post-bottom-line