Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

Mały grzejnik z dużą mocą

REGULUS®-system E-VENT – wodny grzejnik ścienny z wentylatorem.  
REWOLUCYJNY SYSTEM 130% MOCY

REGULUS-system na Targach

Miedziano-aluminiowy, wodny grzejnik ścienny E-VENT, budową przypomina inne grzejniki grzejniki ścienne REGULUS-system – różnica polega na możliwości zamontowania w nim wentylatora. W dolnej części pakietu lamelek aluminiowych jest wycięcie, a w nim magnesy umożliwiające łatwe wpięcie i wypięcie wentylatora (lub wentylatorów w przypadku dłuższych grzejników). Dzięki wentylatorowi urządzenie grzeje ze zmienną mocą, dopasowującą się do potrzeb użytkownika, zwiększa się jego moc, istnieje także możliwość sterowania dynamiką grzania (opcja).

Sprawdzi się w każdego typu instalacji – z miedzi, plastiku (przeznaczonego do pracy w instalacji c.o.) czy tradycyjnej stalowej. Może współpracować z różnymi źródłami ciepła: kotłami elektrycznymi, gazowymi, olejowymi, a także miejskimi sieciami ciepłowniczymi. Ze względu na dopuszczalne parametry pracy (1,5 MPa, 110ºC) można je stosować w instalacjach zasilanych parą.

Grzejnik z wentylatorem może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych zarówno w budownictwie jedno- jak i wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej, zakładach usługowych i produkcyjnych.

Szczególna cecha grzejników REGULUS®-system E-VENT, czyli wentylator wspomagający konwekcję, znacznie poprawia ich efektywność w układach z niskotemperaturowymi, ekologicznymi  źródłami ciepła takimi jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła, wieloźródłowe układy z buforem c.o.  Wentylator zwiększa schłodzenie czynnika grzewczego w grzejniku, a co za tym idzie zwiększa oddawaną przez grzejnik ilość ciepła do pomieszczenia – można zatem uzyskać większą moc bez zmiany rozmiarów  grzejnika.

Dzięki dużej mocy oraz szybkiemu rozprowadzeniu ciepła w pomieszczeniu, grzejniki z wentylatorem doskonale nadają się do ogrzewania wnętrz o dużej kubaturze. Wentylator  zwiększający moc grzejnika jest również bardzo przydatny w sytuacji kiedy konieczne jest szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu, np. w okresach chłodniejszych lub w obiektach użytkowanych okresowo przy włączeniu do użytkowania. Oszczędności wynikające z możliwości  czasowego wyłączenia pomieszczenia z ogrzewania lub obniżenia w nim temperatury są oczywiste.

Grzejnik REGULUS®-system E-VENT może pracować w instalacji również po wyłączeniu lub zdemontowaniu wentylatora, zachowuje się wtedy jak standardowy grzejnik wodny. Dzięki łatwemu montażowi i demontażowi wentylatora, grzejnik E-VENT świetnie sprawdzi się w instalacji wyposażonej w standardowy kocioł c.o. pracujący na wyższych parametrach, który w przyszłości będzie zastąpiony ekologicznym niskotemperaturowym źródłem ciepła (kocioł kondensacyjny, pompa c.o.). W pierwszym etapie grzejnik będzie pracować bez wentylatora, a następnie po zmianie źródła ciepła na niskotemperaturowe już z wentylatorem

 

REGULUS®-system SOLLARIUS DUBEL - dwa razy większa moc 

 

Grzejnik DUBEL zbudowany jest zdwóch korpusów grzejników typu SOLLARIUS połączonych równolegle we wspólnej obudowie – grubość 18 cm. Stanowi alternatywę dla stalowych grzejników trzypłytowych. W typoszeregu SOLLARIUS DUBEL jedyne rozwiązanie na rynku: grzejnik o wysokości zaledwie 12 cm (+ konsola montażowa – 8 cm wysokości) do montażu w posadzkach jako stojący. SOLLARIUS DUBEL montowany jest wzdłuż dużych przeszkleń, w miejscach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło, najczęściej w budynkach remontowanych gdzie nie da się już zamontować większych grzejników ściennych i jest za późno na montaż systemu kanałowego. 

 

post-bottom-line