- Grzejniki ścienne
- Grzejniki kanałowe
- Grzejniki wewnątrzścienne
- Dobór
- Do pobrania
- Factory Outlet
ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT
Instalacja c.o.
BUDOWA INSTALACJI C.O.
Co warto wiedzieć?
1. Instalację c.o. zawsze należy budować z zachowaniem spadków. Należy unikać zbędnych obejść a przede wszystkim syfonów tworzących korki powietrzne (znaczne utrudnienie cyrkulacji). W najwyższych punktach każdego obiegu należy zamontować odpowietrzniki automatyczne a przy kotle separator powietrza.
2. W instalacji c.o. należy stosować odpowiednie stopniowanie średnic rur, malejąco idąc od kotła w kierunku grzejników, w celu uzyskania prawidłowego rozdziału oporów hydraulicznych i równomiernej cyrkulacji czynnika grzewczego przez wszystkie grzejniki.
3. Grzejniki REGULUS-system należy montować zawsze poziomo zachowując nie mniej niż 10 cm odstęp od podłogi i od parapetu.
4. Instalację napełniamy wodą bardzo powoli najlepiej od strony powrotu, przy otwartych odpowietrznikach. Tak wykonane napełnianie instalacji gwarantuje skuteczne wypchnięcie powietrza i pozwoli nam uniknąć jego sprężenia i uwięźnięcia w instalacji i w grzejnikach.
Instalację należy napełniać przy wyłączonej pompie cyrkulacyjnej.
5. Po odpowietrzeniu instalacji i wykonaniu próby szczelności należy bezwzględnie wykonać jej regulację "na gorąco". Przepływ można regulować przy pomocy kryz dławiących, zaworów lub nastaw wstępnych zaworów termoregulacyjnych.
6. Konieczne jest wbudowanie w instalacji filtrów siatkowych- na zasilaniu instalacji w wodę oraz przed kotłem na powrocie. Brak filtra mechanicznego w instalacji powoduje utratę gwarancji na regulusy.
7. W trakcie eksploatacji należy zapewnić swobodny przepływ powietrza przez wnętrze grzejników celem pełnego wykorzystania ich mocy.
8. Instalacja c.o. powinna być tak wyregulowana a pompa cyrkulacyjna o takiej wydajności by różnica temperatur między zasilaniem a powrotem na grzejniku była wyraźnie wyczuwalna.
9. Maksymalna moc kotła grzewczego dla potrzeb c.o. nie powinna przekraczać sumy mocy wszystkich grzejników zabudowanych w instalacji. Korzystne jest zastosowanie kotła z mocą modulowaną.
