Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

GRZEJNIKI ŚCIENNE REGULUS-system E-VENT

Grzejniki ścienne  REGULUS®-system  -  wersja E-VENT

  • Grzejnik z wentylatoremDo ogrzewania niskotemperaturowego.     Pompy ciepła
    Kotły kondensacyjne
  • Podwyższenie mocy grzejników bez podwyższania temperatury czynnika grzejnego
  • Lepsze schładzanie grzejnika przez przyspieszony przepływ powietrza przez grzejnik. Efektywne mieszanie powietrza.

WYKONANIE SPECJALNE  wybranych pod względem długości grzejników z typoszeregów REGULLUS® i SOLLARIUS®  (60, 100, 140, 180 cm),  przystosowujące je do zamontowania w nich wspomagającego cyrkulację powietrza zespołu wentylatorowego.

++++++++++

 

 

Cechy szczególne grzejników REGULUS®-system, o których warto pamiętać:

- miedziano-aluminiowe – materiały doskonale przewodzące ciepło o długiej żywotności – nierdzewne, odporne na wysokie i zmienne ciśnienie w instalacji;

- mieszany sposób emisji ciepła: promieniowanie z powierzchni + konwekcja naturalna;

- najwyższa ze wszystkich grzejników na rynku powierzchnia wymiany ciepła – szczególnie ważna cecha przy ogrzewaniu niskotemperaturowym (kotły kondensacyjne, pompy ciepła);

- niewielka masa własna i mała pojemność wodna – cecha ta oznacza minimalną bezwładność   cieplną - grzejniki szybko osiągają pełną moc grzewczą przy danej temperatury zasilania;

- bardzo mała bezwładność cieplna jest warunkiem ogrzewania energooszczędnego  i  łatwego do sterowania, ogrzewania bez zbędnych strat, pozwalającego ekonomicznie wykorzystać wszelkie uzyski ciepła  a to oznacza wysoki komfort cieplny osiągnięty możliwie najmniejszym kosztem;

-grzejniki lekkie, można je napełniać również płynem niezamarzającym

- grzejniki najbardziej wszechstronnego zastosowania – od ogrzewania niskotemperaturowego po ogrzewanie parą. Niewskazane jedynie do współpracy z kotłami stałopaliwowymi starego typu.

++++++++++

GRZEJNIKI REGULLUS® E-VENT i SOLLARIUS® E-VENT

CO TO JEST GRZEJNIK E-VENT?  Grzejnik typu E-VENT zbudowany jest na tej samej zasadzie co standardowe produkty REGULUS®- system – tj. układ wodny z miedzi, lamele układu oddawania ciepła oraz wszystkie osłony z aluminium.  Istotna różnica polega jedynie na tym, iż w dolnej części pakietu lamelek aluminiowych znajduje się niewidoczna z zewnątrz, wycięta w nich wnęka o wymiarach 100 mm wysokości i 60 mm szerokości. W szczycie wnęki zainstalowane są elementy przyłączeniowe wentylatora.

SZYBKI MONTAŻ WENTYLATORA PRZY POMOCY MAGNESÓW.
  Grzejniki typu E-VENT z zainstalowanym z nimi zespołem wentylatorowym to najlepsze rozwiązanie by móc wydatnie podwyższyć jego moc o minimum 30%  w opcji prostej włącz/wyłącz a także dodatkowo wpływać na moc i dynamiką grzania w opcji z trójbiegowym sterownikiem.  Zespół wentylatorowy jest bardzo łatwo wpiąć we wnęce grzejnika i równie łatwo wypiąć (montaż na magnesach).

 Grzejnik E-VENT może pracować w opcji bez wentylatora jako zwykły grzejnik, w sytuacji, gdy użytkownik decyzję co do zainstalowania wentylatora wspomagającego pracę grzejnika odłoży na później lub przy małych potrzebach grzewczych (okresy przejściowe) wentylator wypina, gdy chce na jakiś czas zrezygnować ze wspomagania pracy.
  Zespół wentylatorowy można zakupić jednocześnie w komplecie z grzejnikiem typ „E”, można także jego zakup odłożyć na przyszłość, mając już w układzie c.o. zamontowany grzejnik wodny przystosowany do takiej rozszerzonej opcji grzania. Należy wówczas jedynie pamiętać o doprowadzeniu w pobliże podstawy grzejnika instalacji elektrycznej (gniazdko, lub kabel przyłączeniowy).

  Wentylator (zespół wentylatorów w zależności od długości grzejnika) wpinany do grzejników E-VENT zaopatrzony jest w obudowę własną – osłonę perforowaną, elementy mocowania we wnęce grzejnika (magnesy) oraz komplet przyłącza elektrycznego – kabel, gniazdo, wtyczka.

ZASTOSOWANIE.
·         Najlepsze grzejniki wodne do ogrzewania niskotemperaturowego i dynamicznego.
·         Wyłącznie w ofercie REGULUS®-system.   

  Grzejniki typu E-VENT doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy planowana jest zmiana źródła ciepła na niskotemperaturowe (kocioł kondensacyjny, pompa ciepła), przy zamiarze pozostawienia na ścianie grzejników tej samej wielkości bez konieczności ich przewymiarowania.

  Rolę przewymiarowania spełnia dodatkowa, znaczna moc grzewcza uzyskana wentylatorem.
W razie zmniejszenia potrzeb grzewczych obiektu w drodze termomodernizacji liczbę grzejników można ograniczyć lub zmniejszyć ich gabaryty.
  Grzejniki E-VENT można także dopasować wielkością i mocą do posiadanego miejsca oraz potrzeb grzewczych pomieszczenia w sytuacji, gdy brak jest miejsca na zamontowanie zwykłego grzejnika o odpowiedniej mocy.
  Wreszcie grzejniki E-VENT znakomicie sprawdzą się w obiektach posiadających ogrzewanie wodne centralne o zmiennych, trudnych do przewidzenia potrzebach grzewczych lub w pomieszczeniach użytkowanych w ciągu doby krótkoczasowo.
  Zespół wentylatorowy wspomaga mieszanie się powietrza w pomieszczeniach o dużej kubaturze wpływając na wyrównanie jego temperatury. Wspomaga także wentylację pomieszczeń.

 

post-bottom-line