Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

Dane techniczne

BUDOWA GRZEJNIKÓW REGULUS-system E-VENT i REVERS

Grzejnik typu E-VENT/REVERS generalnie zbudowany jest na tej samej zasadzie jak standardowe produkty REGULUS- system – układ wodny z miedzi, lamelki układu oddawania ciepła oraz osłony z aluminium.  Istotna różnica polega jedynie na tym, iż w dolnej części pakietu lamelek aluminiowych znajduje się wycięta w nich wnęka o wymiarach 100 mm wysokości i 60 mm szerokości. W szczycie wnęki zainstalowane są elementy przyłączeniowe wentylatora.

 

Wentylator (zespół wentylatorów w zależności od długości grzejnika) wpinany do grzejników BAZOWYCH zaopatrzony jest w obudowę własną - osłonę perforowaną, elementy mocowania we wnęce grzejnika (magnesy) oraz komplet przyłącza elektrycznego – kabel, gniazdo, wtyczka.

Zespół wentylatorowy kupić można jednocześnie w komplecie z grzejnikiem bazowym, można też jego zakup odłożyć na przyszłość, mając w układzie c.o. grzejnik wodny przystosowany do takiej opcji. Należy jedynie pamiętać o doprowadzeniu w pobliże podstawy grzejnika instalacji elektrycznej. Dzięki wentylatorom można w razie zaistnienia takiej potrzeby, znacznie powiększyć moc grzejnika bez konieczności zwiększania jego gabarytów czyli bez konieczności jego przewymiarowania np. dla niskich parametrów czynnika grzejnego (kotły kondensacyjne, pompy ciepła) lub zamontować grzejnik mniejszy lecz E-VENT przy braku miejsca na grzejnik o odpowiedniej dla potrzeb grzewczych mocy.

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Wysokość: 300-1120 mm (wersja DECOR: 1385-1925)
Długość: 600, 1000, 1400, 1800 mm
Szerokość: 90 mm
Przyłącza:
boczne – GW 1/2 '' (gwint wewnętrzny)
dolne – GW 1/2 '' (gwint wewnętrzny, rozstaw 50 mm)
Ciśnienie robocze: 1,5 MPa
Temperatura robocza: do +110°С
Pojemność wodna: 0,31-2,38 dm³
Waga: 3,4-24,20 kg
Odległość grzejnika od ściany: 2 cm
 

WENTYLATOR

Wentylator zamontowany u spodu grzejnika ma za zadanie zwiększyć znacznie jego moc oraz uczynić ogrzewanie bardziej dynamicznym. Ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia dobry rozkład temperatury wnętrza i wspomaga  jego wentylowanie. Cicho pracujący wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania.
Grzejnik z wentylatorem stwarza duże możliwości sterowania ciepłem w obiekcie – do wyboru warianty sterowania z jednym oraz z trzema biegami.

Głośność wentylatora w grzejnikach ściennych typu E-VENT wynosi maksymalnie 26 dB(A). W grzejnikach typu REVERS wynosi maksymalnie 35dB.

Moc elektryczna wentylatora dla silnika E-VENT 230V wynosi od 6W do 12W, dla silnika REVERS 24V wynosi od 2,6W do 9,4W

 

WYKOŃCZENIE POWIERZCHNI

Odtłuszczanie. Lakierowanie proszkowe.. Dostępny jest dowolny kolor z palety RAL w cenie katalogowej bez dopłaty.

W ofercie ponadto specjalna wersja METALLIC (z wyjątkiem grzejników typu DECOR oraz PLAN), grzejniki w kolorach metalicznych oraz malowane farbami strukturalnymi. Wybierając takie wykończenie należy doliczyć 10% do ceny katalogowej netto. 

Wersję METALLIC charakteryzuje specjalne wykończenie powierzchni przypominające stal nierdzewną. Wypolerowana aluminiowa powierzchnia grzejników METALLIC pokrywana jest bezbarwną farbą proszkową.

 

SPOSÓB DZIAŁANIA

Nagrzewanie pomieszczenia: odbywa się w sposób mieszany: poprzez intensywne, szerokokątne promieniowanie cieplne z przedniej pofalowanej powierzchni grzejnika oraz w drodze konwekcji - powietrze zasysane od dołu przez liczne kominy konwekcyjne grzejnika, przepływając przez jego wnętrze, po zetknięciu z powierzchnią rur i lamelek ogrzewa się, po czym wypływa górą poprzez perforowaną obudowę górną. Ten podwójny sposób emisji ciepła powoduje równomierne ogrzanie powietrza w całym pomieszczeniu.
Sposób emisji ciepła przez grzejnik REGULUS-ystem
Ilustracja sposobu oddawania ciepła przez wielokierunkowe promieniowanie z powierzchni.
Grzejnik REGULUS-system
Ilustracja sposobu oddawania ciepła przez promieniowanie prostopadłe do powierzchni.
Grzejnik aluminiowy żeberkowy
Promieniowanie cieplne nie ogrzewa powietrza lecz przedmiot, na który pada. Nagrzana powierzchnia wtórnie ogrzewa powietrze w drodze konwekcji
 

 

WYPOSAŻENIE

Wyposażenie standardowe
Do standardowego wyposażenia grzejników typu
E-VENT należą:
 • odpowietrznik ręczny
 • wieszaki 
 • komplet uszczelek
 • śruby, kołki rozporowe
 • oringi
 • w grzejnikach RD i SD zawór termostatyczny z wstępną nastawą
Wyposażenie dodatkowe
Do dodatkowego wyposażenia grzejników typu
E-VENT należą:
 • głowica termostatyczna
 • zawór termostatyczny prosty z wstępną nastawą – z wyjątkiem grzejników RD i SD
 • zawór termostatyczny kątowy z wstępna nastawą – z wyjątkiem grzejników RD i SD
 • zestaw TWINS
 • zawór powrotny odcinający prosty pojedynczy
 • zawór powrotny odcinający podwójny
 • zestaw mocowania wentylatora
 • wentylator z przewodem (30 cm) zakończonym gniazdkiem oraz z wtyczką do podłączenia do instalacji
 • sterowanie wentylatora - opcje analogiczne jak dla grzejników canal vent.

 

post-bottom-line