Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

Dane techniczne: REGULUS-system INSIDE VENT

WYMIENNIK ZESTAWU INSIDE

Wymiennik (grzejniki) INSIDE ma budowę modułową, pojedynczy moduł o wysokości 270 mm i głębokości 60 mm składa się z dwóch układów: układu wodnego i układu oddawania ciepła.
Układ wodny zbudowany jest z pakietu rur miedzianych, układ oddawania ciepła to nałożone na rury specjalnie wyprofilowane lamelki aluminiowe, od przodu wymiennika tworzą lekko pofalowaną płaszczyznę, natomiast od tyłu są swobodnie otwarte. Zmniejsza to efekt zbędnego, nieekonomicznego ogrzewania ściany za grzejnikiem i zwiększa efekt promieniowania cieplnego z jego powierzchni.
Połączenie miedzi z aluminium jest połączeniem suchym dlatego nie zachodzi w nim zjawisko korozji elektrochemicznej.
Miedziano-aluminiowe wymienniki systemu INSIDE przymocowane są do płytkiej wanny.
Wymienniki zestawów INSIDE standardowo malowane są na kolor RAL 9005 - czarny mat (na zamówienie inwestora grzejnik malowany jest na dowolny kolor z palety RAL - dopłata 15% do ceny katalogowej).

WANNA ZESTAWU INSIDE

Długość wanny jest określona i wynosi: 540, 740, 940, 1140, 1340, 1540, 1740, 1940, 2140 mm. Dzięki małej głębokości wanny - 75 mm - system grzejników wnękowych można montować w na poddaszach - w ścianach kolankowych, szczytowych; w filarach, półścianakch, ścianach  działowych, w obudowie wanny, w ciągach kuchennych, wyspach i barkach.
Do krawędzi wanny, na jej obwodzie przymocowane jest obramowanie zewnętrzne wnęki, wykonane z profilu aluminiowego. W obramowanie to wstawiana jest obramowana także profilem aluminiowym perforowana żaluzja maskująca wnękę.
Wanna zestawu INSIDE wykonana jest z blachy ocynkowanej pomalowanej na kolor RAL 9005 - czarny mat (na zamówienie inwestora wanna malowana jest na dowolny kolor z palety RAL - dopłata 15% do ceny katalogowej).

ŻALUZJA MASKUJĄCA

Wykonana jest ze stali i standardowo malowana jest na kolor RAL 1013 - biały perłowy (na zamówienie inwestora żaluzja malowana jest na dowolny kolor z palety RAL - dopłata 15% do ceny katalogowej).  Żaluzja wkładana jest w obramowanie wnęki (łatwa do zdejmowania).
Obramowanie żaluzji maskującej
Obramowanie żaluzji maskującej musi być idealnie zlicowane z powierzchnią ściany lub wypuszczone na ścianę - grubość profilu 2 mm. Obramowanie wykonane jest z aluminium i standardowo malowane jest na kolor RAL 1013 - biały perłowy (na zamówienie inwestora malowane jest na dowolny kolor z palety RAL - dopłata 15% do ceny katalogowej).

ZESTAWY POZIOME Z WENTYLATOREM

Wanny tych zestawów są wyższe o 40 mm od zestawów bez wentylatora. W zależności od długości
zestawu, prócz wymienników INSIDE, są w nich zamontowane od jednego do sześciu wentylatorów poprzecznych. Wentylatory mogą być wyposażone w sterowanie prędkością obrotową - trzy biegi w zależności od potrzeb grzewczych pomieszczenia. Pracujące wentylatory zwiększają moc grzewczą wymienników średnio o 30%. Istnieje kilka opcji sterowania pracą wentylatorów (vide REGULUS-system CANAL).

ZESTAWY PIONOWE Z WENTYLATOREM

Oferowane są w dwóch szerokościach 440 mm (wentylator pojedynczy) oraz 840 mm (wentylator
podwójny). W zestawie węższym, w zależności od jego wysokości zamontowany jest wymiennik INSIDE zestawiony z różnej ilości modułów od jednego do pięciu. Każdy moduł ma szerokość 300 mm. Analogicznie w zestawie szerszym zamontowany jest pakiet do pięciu modułów lecz każdy o szerokości 700 mm.

 

post-bottom-line