Skip to Content
flagi Polish English French German Russian Slovak Hungarian Regulus Ukraine

Menu

ŻYWOTNOŚĆ - PONAD 50 LAT

Dane techniczne

BUDOWA SYSTEMU REGULUS-system CANAL VENT

Konwektory z wentylatorem
 

PODEST KANAŁU

Nazywany kratką, rusztem lub grillem. Wykonany z aluminium lub z drewna. Do wyboru dwa warianty: sztywny (fix) i zwijany (roll). Kliknij po więcej szczegółów

 

OBRAMOWANIE PODESTU

Obramowanie podestu montowane jest na kołnierzu wanny kanału grzewczego. Górna krawędź obramowania musi być idealnie zlicowana z ostatecznym poziomem posadzki. Obramowanie wykonane jest z aluminium i może być pomalowane na żądany przez inwestora kolor (około 200 barw z palety RAL) bez dopłaty.  Obramowanie podestu jest elementem przenoszącym obciążenie podestu na podłoże.

 

WYMIENNIK KANAŁOWY

Grzejnik REGULUS®-system CANAL VENT (wymiennik kanałowy) tak jak grzejnik ścienny składa się z dwóch układów: układu wodnego i układu oddawania ciepła.
Układ wodny zbudowany jest z równomiernie rozmieszczonych wewnątrz grzejnika poziomych,
miedzianych rur grzejnych spiętych na końcach pionowymi miedzianymi kolektorami zbiorczymi.  Spojenie rur grzejnych z kolektorami wykonane jest poprzez lutowanie (lut twardy).
Układ oddawania ciepła zbudowany jest z lamel z blachy aluminiowej osadzonych pionowo na
rurach grzejnych układu wodnego. Odpowiednio wygięte przednie i tylne krawędzie lamel ciasno do siebie przylegają tworząc przednią i tylną ścianę grzejnika.
Połączenie miedzi z aluminium jest połączeniem suchym dlatego nie zachodzi w nim zjawisko
elektrochemiczne. Grzejniki pokryte są farbą proszkową RAL 9005 (czarny mat).

 

ODPOWIETRZNIKI
Mosiężny odpowietrznik do grzejników kanałowych 1/8" od 25.02.2013
Chromowany odpowietrznik do grzejników kanałowych do 25.02.2013
oraz do grzejników ściennych do 2005 M10 x 1,25

 

WANNA KANAŁU

Wanna kanału wykonana jest z blachy ocynkowanej pokrytej czarną farbą proszkową (RAL 9005 mat). Głębokość wanny może wynosić 80 lub 100 mm. Dzięki małej głębokości wanny system podłogowego ogrzewania kanałowego można montować między kondygnacjami. Szerokość wnętrza wanny tworzącej kanał grzewczy wynosi: 250 mm. Górna część wanny jest rozszerzona – to tzw. kołnierz, na którym wspiera się i do którego zamontowane jest obramowanie. Szerokość całkowita wanny wraz z kołnierzem wynosi odpowiednio 300 mm.

Wanna typu 250/300 przeznaczona jest wyłącznie dla grzejników typu VENT.
Możliwe są modyfikacje wymiarów wanny (w pewnym zakresie).

 

WENTYLATOR

Wentylator w ogrzewaniu podłogowym kanałowym ma za zadanie zwiększyć znacznie moc dobranego zestawu oraz uczynić ogrzewanie kanałowe bardziej dynamicznym. Ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia dobry rozkład temperatury wnętrza i wspomaga  jego wentylowanie. Cicho pracujący wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania.
Grzejnik kanałowy z wentylatorem stwarza duże możliwości sterowania ciepłem w obiekcie – do wyboru warianty sterowania z jednym oraz z trzema biegami.
Moc zestawu dla poszczególnych biegów wentylatora: I bieg 53% Max, II bieg 77% Max, III bieg 100% Max.
Głośność wentylatorów w grzejnikach kanałowych typu VENT mieści się w zakresie od 27 do 31 dB(A).
Badanie hałasu przeprowadzono zgodnie z: PN-EN ISO 11201:1999, PN-EN ISO 3744:1999 Akustyka.
 

post-bottom-line